Останні роки характеризуються підвищеним інтересом до пінобетону. Це обумовлено новими досягненнями у будівельній хімії та технології пінобетону і підкріплене існуванням державної програми розвитку виробництва виробів з ніздрюватого бетону, їх використання у будівництві на період 2003-2011 рр. Безсумнівною перевагою пінобетону є можливість вибору способу його застосування: у вигляді литої суміші, у монолітному або збірному варіанті, з природним твердінням чи теплооброблених виробів.

Пінобетон – легкий матеріал (від 150 кг/м3 до 1600 кг/м3), його використовують як основу дорожнього одягу на слабких ґрунтах. При використанні пінобетону в основі дороги знижується маса дорожньої конструкції і відбувається здешевлення за рахунок того, що пінобетон дешевший від ущільнених щебенів і має просту технологію укладання. Пінобетон стійкий до руйнування під дією циклів "заморожування – відтавання", не вимагає ущільнення, на відміну від традиційних основ зі щебенів, дає економію коштів завдяки меншій трудомісткості процесу укладання основи й відсутності застосування додаткового спеціального обладнання.

Сучасний безавтоклавний пінобетон – нове покоління матеріалу, що відрізняється від попередніх видів замкнутою системою комірок, чіткою структуризацією, здатністю до кращого перерозподілу навантажень. Це досягається завдяки використанню сучасних піноутворювачів, відповідно добраних цементів, додатків та заповнювачів. В багатьох країнах на дорогах пінобетон застосовують для заповнення канав (траншей), після прокладання труб або в результаті їх ремонту. Традиційними методами заповнення канав на дорогах неможливо досягти повного ущільнення (використання сипких матеріалів призводить до осідання ґрунту і, як наслідок, – руйнування конструкції), особливі проблеми виникають з ущільненням на краях, біля інших комунікацій, навіть з використанням віброущільнювача.

Для заповнення порожнин пінобетон – просто ідеальний матеріал, який завдяки своєму рідкому стану проникає і заповнює будь-які недоступні місця, відсутня небезпека нанесення ушкоджень
прокладеним комунікаціям при ущільненні, тому що пінобетон не вимагає ущільнення. Використання пінобетону не вимагає значних людських зусиль й устаткування. Залитий у траншею він легко демонтується при наступному викопуванні траншеї.

У країнах, де величезні території складаються з слабких ґрунтів, даний матеріал знаходить все більше застосування як основа дорожнього одягу. У Швеції, де головна проблема доріг пов'язана не тільки з слабкими ґрунтами, але й з їх розтріскуванням через перепади температур узимку, пінобетон стає все більш популярним матеріалом при їх ремонті. Подібне характерно для Голландії, особливо в районах, що прилягають до моря.

Детальніше - в статті